Cesta

Jak se nejlépe na ostrov Vir dostat?

LETECKY:

V letošním roce 2012 létají do nedalekého Zadaru Danube Wings pouze z Bratislavy – odlety každou sobotu(letový řád zde). Letecká linka z Prahy byla vloni zrušena.

Přímý let z Prahy je pouze do Splitu (letiště u Splitu je CCA 150 km od Viru), kam létá TravelService (letový řád Smartwings zde).

AUTEM:

Cesta je velmi jednoduchá, s dodržováním předpisů se od Českých hranic dá na Vir dojet za 8 hodin. Nejčastější trasa je přes Vídeň, Graz, Maribor, Záhřeb po dálnici až k prvnímu sjezdu z dálnice na Zadar, dále je cesta značená na Zadar, Privlaku či Vir. Na samotném ostrovu Vir odbočíte po přejetí mostu po 800 metrech doleva (v místech, kde po pravé ruce vidíte obchod – Market), pokračujete dalších 400m a vidíte odbočku doleva značenou „Apartmán Nr. 19“. Zde odbočíte doleva a dojete po 100m k moři. (Podrobná mapa ostrova Vir z záložce Kontakt)

Dálniční známky: jsou potřeba pro Rakousko a Slovinsko. 10tidenní pro Rakousko a 7midenní pro Slovinsko lze koupit už v Čechách např. v Mikulově u úplně poslední pumpy za městem – je to Agip. V Chorvatsku se platí za použití dálnice na peáži při sjezdu z dálnice.

Pokud chcete ve Slovinsku objíždět dálnici a ušetřit za dálniční známku, návod naleznete zde (reportéři MF Dnes mapují nejrychlejší a nejlevnější cestu do Chorvatska).


Duben 29, 2010 Post Under - Read More

Comments are closed.


Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin